Kıbrıs Üniversiteleri ve Taksi Hizmetleri

Kıbrıs Üniversiteleri ve Taksi Hizmetleri

Kıbrıs Üniversiteleri ve Taksi Hizmetleri

Üniversite sınavını geçtikten sonraki en sıkıntılı süreç seçme ve yerleştirme dönemidir. Hangi üniversiteleri sıralamanız gerektiğine karar vermek gerçekten stresli bir hal alır. Hem devlet hem de vakıf üniversiteleri çok fazla seçenek sunmaktadır. Eğer vakıf üniversitesine gitmeye karar verdiyseniz genellikle imkanlarına bakılarak seçilir ve Kıbrıs’ta bulunan vakıf üniversiteleri bu yüzden tercih sebebi olmaktadır. Sunduğu imkanlar ve hizmetlerin bir çoğu Türkiye’de bulunan diğer vakıf üniversitelerinde yoktur.

Öncelikle birçoğu Amerikan üniversiteleri ile anlaşmalıdır ve size çift diploma ile mezun olma imkanı verir. Eğer Türkiye’den gelip gidiyorsanız yılda birkaç defa gidiş-dönüş uçak bileti verir. Burslu okuyabilme imkanları çok iyidir ve okul hayatınızın bir bölümünü Amerika’da okuma şansını elde edersiniz. Tercih zamanı genel olarak Kıbrıs üniversitelerini değerlendirmeye almanız ve araştırmanızda fayda var. Burslu okuma imkanları Türkiye’de ki vakıf üniversitelerine nazaran daha kolay. Ayrıca üniversitelerin diğer öğrencileri genellikle sizin gibi diğer tüm ülkelerden oraya okumaya gelmiş öğrencilerden oluşmaktadır. Bu da hem dilinizin hem de kültürünüzün gelişmesinde katkı sağlar. Kıbrıs’ta ki her vakıf üniversitesini tek tek açıklamadım ama fikir edinmenize yardımcı olacak kadar bilgi verdim. Daha ayrıntılı bilgi için tercihlerinizi yapmadan önce araştırın.

İlk olarak Girne Amerikan Üniversitesinden bahsedebiliriz. Girne’de bulunan üniversitenin imkanları çok fazla ve çift diploma ile mezun olma imkanı veriyor. Aynı zamanda Amerika kampüsü ile entegre halinde ve orada okuma fırsatı sunuyor. Girne’de bulunması da ekstra bir avantaj. Üniversiteye ulaşımı çok rahat ve güvenli bir şekilde Girne Amerikan Üniversitesi taksi ve Girne taksi ile yapabilirsiniz.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa’da bulunuyor. Burslu okuma ve sunduğu ek yardım imkanları ile ilk tercihler arasında gösterilen üniversitelerden birisi. Kampüsü büyük ve yeşil bir alana kurulmuştur ayrıca. Havalimanına yakın olması diğer bir avantaj. Ulaşımı buradan Lefkoşa taksi veya Ercan Havalimanı taksi ile güvenle sağlayabilirsiniz.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Lefkoşa’da bulunan bir diğer vakıf üniversitesidir. Diğer yabancı üniversitelerle birleşik olması ve geçiş imkanları ile tercih edilen üniversiteler arasındadır. Havalimanından veya diğer Kıbrıs şehirlerinden ulaşımı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bunun için Ercan Havalimanı taksi veya Lefkoşa taksiyi kullanabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Kenan dedi ki:

    Eğitimin en kaliteli alınabileceği yerlerden biri Kıbrıs sanırım

ARA