Kıbrıs Restoranları ve Taksi Hizmeti

Kıbrıs Restoranları ve Taksi Hizmeti

Kıbrıs Restoranları ve Taksi Hizmeti

Kıbrıs’a tatile gitmeyi düşünüyorsanız küçük bir gastro-turizm yapıp öyle gelebilirsiniz. Kıbrıs, salaş mekanlar dahil denenmesi gereken ve  güzel lezzetleri barından mekanlara sahip. Size tavsiyem normalde her zaman yiyebileceğiniz şeyleri bir kenara bırakın ve bu yazı dahil küçük bir araştırma yaparak size uygun mekanları seçin ve küçük gastro-turizminizi tamamlayın.

İlk olarak salaş bir atıştırmalıkla başlayalım. Kıbrıs sandviçi. Bu sandviçin özelliği içinde kendine özgü bir sos barındırması, Bikla sosu. Bunun dışında Kıbrıs’a özgü bir salam ve tabiki vazgeçilmez hellim peynir. Bu sandviç için en çok ziyaret edilen mekan Aliboy Büfe. Soğuk bir ayran ile yazın harika gidebilecek bu sandviçi Lefkoşa’da bulunan Aliboy Büfe’den yiyebilirsiniz. Ulaşım için Lefkoşa taksi veya Kıbrıs taksiyi kullanabilirsiniz.

Lefkoşa’da ikinci durağımız adıyla bütünleşik bir mekan. Sabır Lokantası. Köfteleri ve uzun sürede masanıza gelen siparişleri ile ünlüdür. İsmi ile bütünleşik demiştik çünkü lokantanın müşteri yoğunluğuna göre çok değişmeyen yaklaşık yarım saat süren bir pişme süresi var. Köfteler sizin için o anda hazırlanıp pişirildiği için biraz daha uzun sürüyor. Sabrederseniz harika köftelerin tadına bakabilirsiniz. Bu sırada tarihi bir yerde bulunan lokantayı gezip vakit geçirebilirsiniz. Ulaşım için Lefkoşa taksiyi kullanabilirsiniz.

Buradan Girne’ye geçelim. Yemek yerken bir manzara keyfi de sürelim istiyorsanız Kybele Restoran bu keyfi size sunabilir. Harika bir vadi manzarası eşliğinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dikkat etmekte fayda var çünkü rezervasyonlar Michelin yıldızı restoranları gibi haftalar öncesinden dolabiliyor. O yüzden işinizi sağlama alın ve gitmek istiyorsanız birkaç hafta öncesinden rezervasyon yaptırın. Ulaşım için Girne taksi veya Kybele restoran taksiyi kullanabilirsiniz.

Bir diğer Girne restoranı ise Ambiance. Denize sıfır, sakin ve loş ışıkların birleşimi ile size romantik bir deneyim sunar. Meşhur Kıbrıs şeftali kebabı burada çok ünlüdür. Onun dışında bir çok kebap ve ara sıcak çeşitleri mevcuttur. Masa donatımları ve servisi kalitelidir. Mezeleri de lezzetli . Rağbet gören bir mekan olduğu için öncesinden rezervasyon yaptırmakta fayda var. Ulaşım için Girne taksi veya Ambiance taksiyi kullanabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

ARA