Kıbrıs Günlük Tur ve Taksi Hizmeti

Kıbrıs Günlük Tur ve Taksi Hizmeti

Kıbrıs Günlük Tur ve Taksi Hizmeti

Kıbrıs’ta tatilde iseniz ve otelden çıkmak istiyorsanız yapılacak en güzel aktivite günlük tur olacaktır. Kuzey Kıbrıs çok büyük bir yüz ölçümüne sahip değil o yüzden günlük tur Kıbrıs’ı kısa sürede görmeniz ve tanımanız için yeterli olacaktır.

Kıbrıs otelleri genellikle şehir merkezi dışında bulunur ve kişisel arabanızla gitmediyseniz rahat rahat gezmek veya dışarı çıkmak zor gözükebilir. Çünkü çoğu otel bunu yapmaz. İş için Kıbrıs’ı ziyaret ediyorsanız belki fazladan bir gününüz vardır ve bunu olabildiğince çok yeri gezerek değerlendirmek istiyorsunuzdur. Yardımınıza Kıbrıs taxi cevap olabilir. Size gün içinde uygun bir şekilde Lefkoşa, Girne, Gazimagosa ve Karpaz turu yapmanıza imkan verir.  Lefkoşa’ya gidip biraz başkent tarihi görebilirsiniz. Girne sahilleri ise bir başkadır.  Kapalı Maraş bölgesine giderek diğer adıyla “hayalet şehir”i görebilirsiniz. Tarihin nasıl durduğuna tanıklık edebilir ve belki de dünyada ki tek örneği olan bu bölgeyi ve mükemmel sahilini görebilirsiniz.

En güzel bölgelerinden biri sayılacak Karpaz bölgesini görmeden gelmeyin tabi ki. Yabani eşeklerin sizi karşıladığı bölgede birbirinden güzel koylar ve sahiller bulabilirsiniz. Köylerine uğrayıp Kıbrıs yemeklerinden mutlaka tadın. Karpaz bölgesinin Dip Karpaz ucunda yer alan kiliseyi ziyaret edebilirsiniz. Gerçek anlamda karanın tam uç noktasında yer alan bu kiliseyi ziyaret ederken dalgaların kayaları dövdüğünü görünce ne kadar dip noktada olduğunuzu hissedeceksiniz.

Turunuz sırasında elbette ki acıkacaksınız. Bunun için Kıbrıs yemekleri ile ün salmış mekanlara mutlaka uğrayın. Lefkoşa’da bulunan Aliboy Büfe’de Kıbrıs sandviçini mutlaka yiyin. İlk atıştırmalığınız bu olabilir. İştahınızı açtıktan sonra oradan hemen Sabır Lokantasına geçebilirsiniz. Köftelerin servis edilmesi yarım saati bulduğundan zaten tekrar acıkır ve karnınızı doyurabilirsiniz. Meşhur şeftali kebabından yemek istiyorsanız da Girne’de bulunan Ambiance restoranı size bu damak zevkini yaşatabilir. Günlük tur Kıbrıs için çok uygun olabilmektedir. Her yerin birbirine yakın olması, yüz ölçümünün küçüklüğü gibi etkenler turunuzu kolaylaştıracak ve bir gün de 3-4 farklı yer ve tarih görebileceksiniz. Kıbrıs’ın hangi otelinde konakladığınız önemli değil. Sizi otelinizden alıp tur bittikten sonra güvenli bir şekilde otelinize bırakacak olan Kıbrıs taksi ile günlük turun keyfini çıkarın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

ARA