Kıbrıs’a Ulaşım Taksi ve Transfer Hizmeti

Kıbrıs mükemmel doğası ile harika bir tatil noktası. Genellikle yaz ayları için rağbet görüyor olsa da sonbahar ve ilkbahar aylarında da oldukça popüler olabiliyor. Sıcak mevsimi sayesinde yılın çoğu zamanı güneş alması bir çok insan için çok cezbedici olabiliyor. Tatillerini Kıbrıs’tan yana tercih eden bir çok kişi var. Türkiye’nin neredeyse her merkez noktasından ulaşılabilen Kıbrıs, tatilciler için bir çok seçenek sunuyor. Ulaşımın kolay olması, ada olmasına rağmen deniz ve hava yolu ile gidilebilmesi burayı cezbeden ayrıntılardan.

Kıbrıs’a uçakla gitmek istiyorsanız direk uçuş yapan 7 şehir var. İstanbul, Ankara, Gaziantep, Antakya, İzmir, Adana ve Antalya. Bu şehirlerden aktarmasız olarak direk Kıbrıs Ercan Havalimanına gidebilirsiniz. Türk Hava Yolları, Bora Jet, Pegasus Havayolları ve Atlas Global kullanabileceğiniz firmalardan. En uygunu genelde Bora Jet ve Pegasus Airlines olmaktadır. Bu havayolu firmalarından birisini seçebilirsiniz. Erkenden biletlere bakmak daha uygun fiyatlı bilet bulmanızı sağlayabilir. Deniz yolu ile gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Ağırlıklı olarak feribot seferleri Mersin Taşucu limanından yapılmaktadır. Kıbrıs’a en yakın deniz noktası burası olduğu için feribotlar buradan hareket etmektedir. Antalya’dan da bulunabilir ama daha az seyrektir. İki farklı deniz yolu taşımacılığı vardır Kıbrıs için. Yolcu feribotu ve araba taşıyabilen diğer gemiler. Bu gemiler aynı zamanda yolcu da taşıyabilir. Normal feribot ile 1.5-2 saatte varabilirken araba gemisi ile gitmek 6-10 saati bulabilmektedir. O yüzden mecbur olmadığınız sürece kullanılması tavsiye edilmez. Uçakla yolculuk etmeyi tercih ederseniz uçak Ercan Havalimanına iner. Feribot veya gemi ile yolculuk etmek isterseniz Girne limanına varırsınız. İki noktadan da merkeze ulaşım bizimle çok kolaydır. Kıbrıs Taksi ile güvenli, lüks, konforlu ve uygun transferin keyfini çıkartabilirsiniz.

Kıbrıs’ta tatil yapmak, doğası ile iç içe olmak ve Akdeniz kumsallarında güneşlenmek bir ayrıcalıktır. Muhteşem sahillerde vakit geçirirken aynı zamanda Kıbrıs’ın eşsiz tarihine de tanık olacaksınız. Gitmek için en iyi zaman ilk bahar sonu ile yaz sonu arası olabilir. Çok fazla sıcak olmaz ve tatilinizi rahat geçirebilirsiniz. Ayrıca sonbaharın ilk ayları da oldukça güzel olabilir. Yaz sonrası tatili için harika bir seçim olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

ARA