Kıbrıs Sahilleri – Transfer ve Kıbrıs Taksi Hizmeti

Kıbrıs Sahilleri - Transfer ve Kıbrıs Taksi Hizmeti

Kıbrıs Sahilleri – Transfer ve Kıbrıs Taksi Hizmeti

Kıbrıs Sahilleri – Transfer ve Kıbrıs Taksi Hizmeti

Aynı kara parçasına sahip olmadığımız için bize çok uzakmış gibi gelse de aslında uçakla 1 saatlik mesafede bulunan Kıbrıs’ı yaz tatili için kesinlikle değerlendirmelisiniz. Her tarafına erişemesek de 4 tarafı denizlerle çevrili olmasının yanında her bir lokasyon bir diğerine maksimum 3-4 saatlik uzaklıkta olması her gün farklı bir plaja giderek tatilinizi çok güzel değerlendirebilmenize olanak sağlıyor.

Bu kadar küçük gibi görünse de her bir plajı bir diğerine göre farklılık gösterebilmekte. Kimi plajın kumu, kimi plajın suyu bir diğerine göre daha berrak daha mavi. Bu yüzden her gün farklı bir şehirde denize giriyormuşçasına hissedebilmeniz mümkün.

İlk olarak Kıbrıs’ın en gözde plajlarından birisi ile başlayabiliriz. Girne-Alsancak mevkiinde bulunan Escape plajı genelde genç yaş kesiminin tercih ettiği bir plaj. Her türlü imkan ve eğlence hizmeti sunan plajda isterseniz barda ve kafede zamanınızı geçirebilirken tercihinizi şezlongdan yana da kullanabilirsiniz. Denizi çok berrak ve dalgasız. Ulaşım için Girne taksi veya Escape Plajı taksiyi kullanabilirsiniz.

İkinci olan Glapsides plajı değişik bir tecrübe sunabilir size. Gazimağusa – Karpaz yolu üzerinde bulunan plaja su sporları meraklıları genelde ziyaret etmektedir. Dalgıçlık imkanları ile berrak suda gezintiye çıkabilir hatta isterseniz balık avlayabilir ve direk taze bir şekilde pişirip yiyebilirsiniz. Doğu Akdeniz Üniversitesine yakın olduğu için öğrencilerin uğrak yeri olarak bilinir. Ulaşım için Gazimağusa taksi ve Glapsides taksiyi kullanabilirsiniz.

Küçük bir otel, küçük bir balıkçı limanı tarzında yerlerden hoşlanıyorsanız Mağusa Boğazı bu alternatifi size sunmaktadır.  Mağusa – Karpaz yolunda bulunan plajın Lübnan’a doğru berrak bir suyu vardır. Ayrıca balık restoranları ile ünlü bir yer olduğu için bir öğle veya akşam yemeğinizi orada lezzetli bir balık yiyerek geçirebilirsiniz. Ulaşım için Mağusa Taksi veya Kıbrıs taksiyi kullanabilirsiniz.

En güzelini en sona sakladım. Buranın 3 farklı ismi var. Gavur Taşı plajı, Altın Kum plajı ve genel itibari ile Afrodit plajı da derler. Çünkü mitolojiye göre Afrodit bu plajda doğmuştur. Altın rengi uçsuz bucaksız kumsalı ve masmavi suyu ile Afrodit’e layık bir plaj derler. Gerçekten de çok ayrı bir güzelliği var. Ve neredeyse yapılaşma olmadığı için tamamen doğal. Dipkarpaz yolunda sağ tarafta bulunan plajın ayrı bir yolu vardır. Ulaşım için Karpaz taksi veya Kıbrıs taksiyi kullanabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

ARA